Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI

Sağlıkla ilgili yapılan araştırmalar, sadece hastalıkların tedavi edilmesi değil, önlenmesi ve sağlığın sürdürülebilmesinin önemini de ortaya çıkarmaktadır. Bunun sağlanmasında sağlık bilimleri içindeki meslek gruplarının birlikte ve çok disiplinli çalışmalarının gerekliliği ortadadır.

Ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi 04/10/2019 tarih ve 30908 sayılı resmi gazetede yayımlanarak kurulmuştur.

Fakültemizin amacı, bilim ve teknolojiye dayalı çağdaş yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş, alanında söz sahibi evrensel değerlere saygılı, başarılı meslek insanları yetiştirmektir.

Fakültemiz, ülkemiz sağlık politikalarının oluşturulması ve geliştirilmesinde söz sahibi bir fakülte olma amacına ulaşma düşüncesiyle, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Ebelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Sosyal Hizmet Bölümü ve Sağlık Yönetimi Bölümlerini açmış bulunmaktadır.

Saygın bir fakülte olma hayalimizi mesleki gelişimleri sürekli desteklenen akademik kadro, öğrencilerimiz ve tüm idari kadromuzla başaracağımıza inancım tamdır. 

Fakültemizin yetiştireceği lisans ve lisansüstü bilim adamları ile ülkemiz insanlarına istenilen hizmeti sunacağı düşüncesi ile saygılar sunuyorum.    

Gaziosmanpaşa Mahallesi Alişan Diktaş Caddesi No:26 Erbaa-Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.